vizyon halı yıkama
Çağrı Merkezi;
444 0 653
Bize Yazın;
info[at]vizyonhaliyikama.com

Yatak Yıkama

Kolay ve Hızlı Yatak Yıkama Nasıl Yapılır

Tüm yaşam boyunca belki de en çok ihtiyaç duymuş olduğunuz yatakların hijyenliği de son derece önemlidir. Yatak yıkama insan sağlığı açısından son derece önemli olan konuların da başında yer almaktadır. Çünkü insan vücudu uyku sırasındayken doğal olarak vücudumuzun metabolizma sistemi yavaşlamakta ve vücudumuz mikroplara karşı daha savunmasız bir hale dönüşmektedir. Bu durumda ister istemez sağlığın risk altına girmesine neden olur. Bu sebeple belirli araklıklar eşliğinde yatak temizliklerinin uzman ekiplerce yapılması gerekmektedir. Firmamız yatakların temizlenmesi sırasında ilk iş olarak buharlı makinelerle yataklarda ki mikropların yok olması ve toksin maddelerin kaybolmasını sağlamaktadır. Buharlı makineler aracılığı ile yataklarda herhangi bir canlı mikroorganizmalar kalmamakta ve yataklarda ki tüm tozlarda yok olmaktadır.

Vakumlu Yatak Temizleme İşlemleri

Yatak temizlemenin diğer bir alternartiflerinden birisi de vakumlu yollarla yatakların temizlenmesidir. Özellikle yatak yıkama şampuanları kullanılarak kir ve lekelerin bir an önce ortadan kaybolması sağlanır. Özellikle yatakların temizliği için özel tasarlanan kaliteli ürünlerin kullanılması ve daha sonra yatak yıkama çalışmalarının devreye girmesi gerekmektedir.

Yatak Yıkama Nasıl Yapılmalı ve Süresi

Yatak yıkamalar gerçekleşirken çok sulama işlemlerine yatakların tabii tutulması gerekir. Eğer ki yataklar fazla su altında kalırsa hem yapısı bozulmakta hem de suyun iç katmanlara giderek daha büyük sorunlar çıkarma durumları yaşanabilmektedir. Bu sebeple suyun az ve öz şeklinde kullanılması yatak yıkama konusunda en çok üzerinde önemle durulması gereken konuların başında yer almaktadır. Bu konuda üzerimize düşen tüm görevi yerine getirerek özel yıkama işlemlerinin yapılmış olduğu fabrikamızda da halılarınızı özenle yıkamaktayız. Özellikle yataklara özel olarak imal edilmiş olan yatak temizleme şampuanlarını kullanmakta ve az su ile yatak silme eyleminde bulunmaktayız. Özellikle insanlar tarafından hiç kuşkusuz en çok merak edilen konuların başında ise yatak yıkamanın ne kadar sürdüğü ve ne zaman teslim edildiği gelmektedir. Fakat yapılacak işe bağlı olarak derinlemesine yatak temizliği en fazla 2 gün sonunda kusursuz bir şekilde temizlenerek teslim edilmektedir diyebiliriz. 

Yatak Silme Yatak Temizliği İçin Etkili Midir? 

Ülkemizde, halıların, yatakların ve koltukların profesyonel anlamda temizliğe tabi tutulması ve bu hizmeti veren firmaların tercih edilmesi ne yazık ki henüz tam anlamıyla yerleşememiş uygulamalardan biri arasında yer almaktadır. Kişilerin kendi işini kendi görme becerilerine güvenmelerinin bir neticesi olarak ortaya çıkan bu durum konusunda gerekli bilinçlendirilmeler yapılıyor olsa da halen bu konuda tam bir bilinçlenme sağlanamamıştır. Yatak silme, koltuk ve halı silme konusunda bilmeniz gereken en önemli durum, bu işlemin işleri daha da karmaşık bir hale getireceğidir. Yataklarda halı ve koltuklar kullanılan kir çözler, sert zeminler için uygundur. Kir çöz temizlik malzemeleri, ağartıcılar ve bunun gibi asit özelliği yüksek olan kimyasallar tekstil ürünlerinde kullanılmaz. Lekeler çıksa dahi yüzeyde pamuklanmalar ve tülermeler hatta renk atmaları meydana gelir. Evde yatak silme işlemi, aynı zamanda tozların daha da derinlerine inmesine sebep olarak kötü koku oluşumu ve bakteri üremesine uygun bir ortam oluşturacaktır. Bu yüzden profesyonel temizliğin bilincine vararak yatak yıkama işlemini özel makinaları ve bu konuda deneyimli çalışanları ile gerçekleştiren firmalardan yardım alınız. 

Evde Yatak Yıkamanın Zorlukları Nelerdir? 

Bunun sebepleri arasında bu yatakların son derece ağır ve hantal olmaları yer alıyor.  Evde yatak yıkamanın diğer bir zorluğu ise modern yatakların iç mekanizmasının çoğunlukla metal yaylardan oluşuyor olması. Hızlı bir kurutma işlemi gerçekleştirmemeniz durumunda bu yayların küflenmesi, paslanması gibi durumlar ile karşılaşmanız oldukça normal bir durum haline gelecektir. Bu durumunda, yatağınızın içinde zaten var olan bakteri ve mikroplara bir de küf bakterileri eklenecektir ki bu durum sağlığınız açısından son derece tehlikelidir. Bir yatağı evde su ile yıkamak, kurutmak ve yatakta hijyen sağlamak mümkün değildir. Bu sebeple profesyonel yatak yıkama firmaları tarafından sunulmakta olan yerinde yatak yıkama hizmetinden faydalanmanızı tavsiye edebiliriz.  En kaliteli yatak yıkama firmaları, yerinde kuru temizleme firmaları sitemizde inceleyip tercih etmeniz için sunulmaktadır. Bu firmalar aracılığıyla, yataklarınızı, yorganlarını, battaniye ve yastıklarınızı ve hatta koltuklarınızı hijyenik bir şekilde yıkatabilme imkanına sahipsiniz.